Oferujemy profesjonalną naprawę ogumienia osobowe i dostawczego
Kiedy należy naprawić oponę?
Naprawa opony staje się konieczna w przypadku przebicia lub uszkodzenia. Jest kilka metod naprawy przebitej opony. Ich zastosowanie uzależnione jest od umiejscowienia i rodzaju przebicia oraz wybranej technologii naprawy.
Jak wygląda naprawa opony?
W większości przypadków, należy zdemontować oponę z felgi. Istnieją jednak metody naprawy uszkodzonych opon bez zdejmowania ich z felg.
W takim przypadku stosuje się tak zwane „knoty” lub „sznury”, które za pomocą narzędzia umieszcza się od zewnątrz w otworze powstałym na skutek przebicia.
Przy zastosowaniu klasycznej metody, po zdemontowaniu opony z felgi, następuje oczyszczenie wnętrza opony i umieszczenie w otworze opony kołka. W przypadku niektórych przebić lub przecięć istnieje także możliwość zastosowania łatki. Zarówno kołki, jak i łatki zakładane są na gorąco i montowane za pomocą kleju.
Prawidłowo wykonana naprawa daje gwarancję sprawności i szczelności opony.
Jak doraźnie naprawić oponę?
Doraźną metodą, którą można zastosować w przypadku mniejszych uszkodzeń opony, jest użycie preparatu w aerozolu. Środek taki wstrzykuje się do wnętrza opony wraz ze sprężonym powietrzem przez zawór uszkodzonej opony. Podczas pierwszych obrotów koła, środek ulega samoczynnemu rozprowadzeniu i tworzy cienką warstwę wewnątrz opony, powodując jej uszczelnienie. Chociaż taki zabieg umożliwia dalszą jazdę, to jednak jest jedynie działaniem doraźnym. Tak uszczelnioną oponę należy jak najszybciej oddać do zakładu wulkanizacyjnego, celem dokonania właściwej naprawy.